Kontakt

Doradzimy bezpłatnie w wyborze odpowiedniego rozwiązania

44 682 12 65

linia
email

napisz do nas
instagram facebook yt
ikona MS Agro ul. Katowicka 138 95-030 Rzgów

SEMIELASTYCZNY MODUŁ FOTOWOLTAICZNY

Dostarczamy innowacyjne i bezpieczne technologie

SEMIELASTYCZNY MODUŁ FOTOWOLTAICZNY

SEMIELASTYCZNY MODUŁ FOTOWOLTAICZNY

Zalety:

  • posiada 5 busbarów,
  • dostępne w jednym standardowym rozmiarze: 390 x 2005 mm,
  • Moc całkowita - 85 Wp
  • elastyczna budowa z cienkiego szkła umożliwia dopasowanie elementu do każdego rodzaju mocowania,
  • bez ramy usztywniającej,
  • brak Back Raili mocujących,
  • zalecane mocowanie za pomocą kleju strukturalnego,
  • zastosowanie w przemyśle morskim (np. jachty) lub mobility (np. dachy o skomplikowanych kształtach).

Semielastyczne moduły fotowoltaiczne to rozwiązanie, które można wykorzystać w miejscach, gdzie nie sprawdziłaby się tradycyjna fotowoltaika składająca się ze sztywnych elementów mocowanych na stelażach. Moduły semielastyczne doskonale nadają się na przykład do zamontowania na dachach w skomplikowanych kształtach, jachtach czy rozmaitych innych elementach architektonicznych. W naszej ofercie znajdziesz semielastyczne moduły fotowoltaiczne cechujące się wysoką wydajnością, trwałością i odpornością na trudne warunki, a także bardzo estetycznym wyglądem.

Czym są semielastyczne moduły fotowoltaiczne?

Semielastyczne moduły fotowoltaiczne składają się z cienkiej warstwy materiału o właściwościach fotowoltaicznych, ścieżek BB (busbarów) oraz cienkiego szkła, na którym opiera się cała konstrukcja. Dzięki bardzo niewielkiej masie i dużej elastyczności, moduły semielastyczne nie wymagają zastosowania skomplikowanych, sztywnych stelaży czy raili mocujących - najskuteczniejszą metodą montażu tego typu ogniw jest wykorzystanie kleju strukturalnego.

Gdzie wykorzystać semielastyczne moduły fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne osadzone na semielastycznym szkle można wykorzystać między innymi w przemyśle morskim (jachty, okręty, barki) czy zastosowaniach turystycznych (kampery, vany mieszkalne, przyczepy kempingowe, domki holenderskie). Świetnie sprawdzą się także w przypadku nieruchomości wyposażonych w dachy i zadaszenia o skomplikowanym kształcie. Ich ogromną zaletą jest możliwość montażu “na płasko”, która stanowi szczególnie dużą zaletę w przypadkach, gdy w danym miejscu często wieją silne wiatry lub występują inne ekstremalne zjawiska pogodowe.

Jakie moduły semielastyczne znajdziesz w naszej ofercie?

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy semielastyczne moduły fotowoltaiczne osadzone na wytrzymałym szkle w rozmiarze 390 x 2005 mm. Posiadają one aż pięć busbarów, dzięki czemu minimalizowane są opory elektryczne, a całe moduły są trwalsze, mniej podatne na mikropęknięcia i bardziej wydajne. Moc pojedynczego modułu semielastycznego to 85 Wp. Ogromną zaletą produktu jest jego mała waga, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna nie obciąża elementu konstrukcyjnego, na którym zostaje umieszczona. Ma to szczególnie duże znaczenie w zastosowaniach mobilnych (na przykład na łodziach czy w kamperach), gdzie każdy dodatkowy gram może stanowić problem.

Dlaczego warto wybrać moduły semielastyczne od ML System?

Nasze semielastyczne moduły fotowoltaiczne są wykonywane według starannie dopracowanych projektów i produkowane z najlepszych materiałów, przy zachowaniu wysokiej dbałości o każdy detal. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierając nasze produkty, otrzymasz fotowoltaikę o doskonałej wydajności, która będzie również odporna na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych (deszcz, wiatr, zmiany temperatury, promieniowanie ultrafioletowe) czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie podczas zakupów oraz podczas użytkowania naszych systemów.

Co jeszcze znajdziesz w naszej ofercie?

Oprócz nowoczesnych semielastycznych modułów fotowoltaicznych, w naszej ofercie znajdziesz także wiele innych innowacyjnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki i nie tylko. Oferujemy między innymi produkty BIPV (fotowoltaika zintegrowana ze strukturą budynku) - fotowoltaiczne szyby zespolone, żaluzje, świetliki czy fasady wentylowane. Ponadto w naszym asortymencie dostępne są klasyczne instalacje fotowoltaiczne, moduły BIPV, moduły Ultra PV (o obniżonej masie i większej wydajności), kolorowe moduły fotowoltaiczne, carporty, wiaty i zadaszenia fotowoltaiczne oraz wiele innych produktów z tej kategorii. Oprócz tego oferujemy też elementy smart city, zaawansowane konstrukcje szklane, produkty ułatwiające bezpieczną pracę w pandemii, szyby grzewcze, inteligentne systemy zarządzania budynkiem oraz ogromny wybór innych nowoczesnych rozwiązań dla klientów prywatnych i biznesowych.


Nasi partenerzy
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
Skontaktuj się z nami
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności