Kontakt

Doradzimy bezpłatnie w wyborze odpowiedniego rozwiązania

44 682 12 65

linia
email

napisz do nas
instagram facebook yt
ikona MS Agro ul. Katowicka 138 95-030 Rzgów

FOTOWOLTAICZNE ŻALUZJE

Dostarczamy innowacyjne i bezpieczne technologie

FOTOWOLTAICZNE ŻALUZJE

FOTOWOLTAICZNE ŻALUZJE

ML System oferuje nie tylko nowoczesne technologie ale także innowacyjne konstrukcje fotowoltaiczne. Systemy stałych i ruchomych osłon przeciwsłonecznych ML LAMELA 380F i 429F mogą zastąpić klasyczne, np. aluminiowe żaluzje, lamelami ze zintegrowanymi modułami fotowoltaicznymi, które są również źródłem czystej energii odnawialnej.

Moduły fotowoltaiczne umieszczone są na szklanych żaluzjach, zaś aluminiowa konstrukcja, rozpięta na słupach o rozstawie do 4 metrów, umożliwia montaż bezpośrednio do ściany budynku lub do fasad słupowo – ryglowych.

Żaluzje fotowoltaiczne mogą być zainstalowane w wersji ruchomej, umożliwiającej regulację kąta nachylenia szklanego elementu.

Za pomocą opcjonalnego zespołu czujników (temperatury, natężenia światła, GPS, prędkości wiatru) stanowiących stację pogodową oraz odpowiednio zaprogramowanego sterownika logicznego (PLC) zmiana kąta nachylenia lamel może odbywać się w sposób automatyczny.

Żaluzje fotowoltaiczne rozwiązują problem nadmiernego przeszklenia budynków, stanowiąc osłonę przeciwsłoneczną, a jednocześnie konwertują promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania budynku. Dodatkowo są estetycznym uzupełnieniem architektonicznym. Możliwość wykorzystania szkła barwionego w masie oraz proszkowe lakierowanie konstrukcji aluminiowej w dowolnej barwie RAL, pozwala na wkomponowanie systemu zarówno do istniejących jak i nowoprojektowanych budynków.

W budynkach, których elewację stanowią ściany murowane, system osłon przeciwsłonecznych ML LAMELA nadaje „lekkości” konstrukcji i często kreuje ich podstawowy walor architektoniczny. Zastosowane w budynkach realizujących ideę „szklanych domów” tworzą ich spójny wizerunek i podkreślają wyjątkowy charakter. W każdym przypadku, będąc źródłem czystej energii odnawialnej, w znacznie większym stopniu niż klasyczne systemy osłon przeciwsłonecznych wpływają na energooszczędność budynków. Dzięki temu w procesie ich certyfikacji prowadzonej np. wg standardów BREEAM® i LEED® mogą uzyskać wyższe oceny.

Żaluzje fotowoltaiczne to nowoczesne rozwiązanie z kategorii BIPV (fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem). Tego rodzaju elementy pełnią dwie funkcje naraz - działają jak zwykłe żaluzje, chroniąc przed nadmiarem światła słonecznego w momentach jego największego natężenia, a jednocześnie funkcjonują jak moduły fotowoltaiczne, które są w stanie wytwarzać energię elektryczną z docierającego do nich światła. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy żaluzje fotowoltaiczne z zaawansowaną możliwością personalizacji pod kątem indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Jak działają żaluzje i rolety fotowoltaiczne?

Żaluzje oraz rolety fotowoltaiczne cechują się konstrukcją analogiczną do standardowych elementów tego typu - mogą posiadać ruchome bądź nieruchome lamele, które w zależności od ustawienia i stopnia przejrzystości w różnym stopniu ograniczają dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, gdzie są zamontowane. Główna różnica opiera się na surowcach wykorzystywanych w procesie produkcyjnym: dzięki zastosowaniu materiałów o właściwościach fotowoltaicznych, tego rodzaju osłony przeciwsłoneczne nie tylko chronią wnętrze przed nadmierną ilością światła słonecznego, ale również są w stanie aktywnie wykorzystywać Słońce do produkcji energii elektrycznej.

Żaluzje i rolety z panelem fotowoltaicznym - czy to się opłaca?

Na etapie inwestycyjnym rolety oraz żaluzje fotowoltaiczne stanowią nieco większy wydatek niż tradycyjne osłony przeciwsłoneczne. Jednak różnica w cenie jest szybko niwelowana poprzez zyski z darmowej energii elektrycznej uzyskiwanej dzięki żaluzjom. Ponadto właściciele budynków wyposażonych w tego rodzaju rozwiązania odnoszą także rozmaite korzyści, które trudno jest bezpośrednio przełożyć na pieniądze - można do nich zaliczyć na przykład wkład w ochronę środowiska naturalnego, zmniejszanie śladu węglowego czy kreowanie ekologicznego, bezpiecznego dla ludzkiego zdrowia otoczenia w miastach. Oprócz tego budynki z żaluzjami i roletami fotowoltaicznymi mają szansę otrzymać znacznie wyższy wynik w certyfikacjach związanych z oceną przyjazności dla środowiska, takich jak BREEAM® czy LEED®.

Jakie żaluzje fotowoltaiczne znajdziesz w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępne są różne warianty nowoczesnych żaluzji fotowoltaicznych. Oferujemy stałe lub ruchome osłony przeciwsłoneczne ze szklanymi lamelami stanowiącymi jednocześnie wydajne moduły fotowoltaiczne. Cała konstrukcja opiera się na wytrzymałych i lekkich elementach aluminiowych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie produktu o dowolnej barwie lameli szklanych i aluminiowych elementów konstrukcyjnych. Dzięki czemu nasze żaluzje fotowoltaiczne mogą stanowić nie tylko praktyczną część wyposażenia budynku zapewniającą ochronę przed Słońcem i produkującą ekologiczną energię elektryczną, ale także efektowny element dekoracyjny, który przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności wizualnej całej inwestycji.


Nasi partenerzy
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
Skontaktuj się z nami
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności