Kontakt

Doradzimy bezpłatnie w wyborze odpowiedniego rozwiązania

44 682 12 65

linia
email

napisz do nas
instagram facebook yt
ikona MS Agro ul. Katowicka 138 95-030 Rzgów

FOTOWOLTAICZNA SZYBA GRZEWCZA

Dostarczamy innowacyjne i bezpieczne technologie

FOTOWOLTAICZNA SZYBA GRZEWCZA

FOTOWOLTAICZNA SZYBA GRZEWCZA

W chłodne miesiące, których nie brak w polskim klimacie, alternatywą dla ściennych grzejników zasilanych ciepłą wodą mogą być szyby grzewcze.

Opracowane w ML System grzewcze szyby fotowoltaiczne przeznaczone są do stosowania w elementach przeszklonych, podobnie jak tradycyjna szyba. Mogą zatem znaleźć się zarówno w nowoczesnym oknie fotowoltaicznym przeznaczonym do mieszkań i domów, w przeszkleniach i świetlikach obiektów biurowych i handlowych a także w elementach małej architektury, takich jak przystanki komunikacji publicznej, gdzie mogą podgrzewać szybę frontową czy ławkę dla pasażerów.

Zespolona szyba grzewcza może być traktowana jako substytut tradycyjnego systemu ogrzewania. Nawet przy bardzo niskich temperaturach szkło może podgrzać się do około plus 20 - 30 stopni, emitując łagodne ciepło do pomieszczenia. Ciepło to jest generowane przez energię elektryczną z ogniw fotowoltaicznych, przechodzącą przez dodatkową, niewidoczną warstwę tlenku metalu naniesioną na szkło grzewcze. Oprócz ogrzewania pomieszczenia niewątpliwym atutem tego produktu jest likwidacja kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby oraz powstania chłodnych stref przy oknach.

W ML System technologia szyby grzewczej wykorzystywana jest również przy produkcji paneli i przeszkleń fotowoltaicznych wyposażonych w opcję „No frost”, dzięki której na urządzeniach nie zalegają warstwy śniegu czy lodu.

Fotowoltaiczna szyba grzewcza to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala połączyć trzy funkcje w jednym: element wytwarza ciepło, korzystając z samodzielnie produkowanej energii elektrycznej, a dodatkowo pełni funkcję zwykłego przeszklenia dorównującego tradycyjnym szybom pod kątem wytrzymałości czy przezierności. Dzięki temu możliwe jest zrezygnowanie z innych metod ogrzewania lub ograniczenie przeznaczanych na nie nakładów energii i finansów. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór szyb z funkcją grzania, w tym rewolucyjne szkło Q Glass w wersji dla budownictwa oraz do zastosowania w pojazdach.

Jak działa szyba fotowoltaiczna?

Szyba fotowoltaiczna jest zbudowana na bazie zwykłego szkła, które może być przezroczyste lub kolorowe. Dzięki obecności mikroskopijnych elementów półprzewodnikowych docierające do szyby promieniowanie elektromagnetyczne generuje wystąpienie zjawiska fotowoltaicznego i w efekcie wytwarzanie prądu. Jest on wykorzystywany do pozyskiwania ciepła, jednak wyższa temperatura jest tu uzyskiwana w inny sposób niż w przypadku szyb elektrycznych (na przykład takich jak tylne szyby w aucie z wbudowanymi grzałkami). Szyba grzewcza jest pokryta bardzo cienką, niewidoczną dla ludzkiego oka warstwą odpowiedniego tlenku metalu. Przechodzący przez substancję prąd elektryczny powoduje wzrost temperatury, a w efekcie - ogrzewanie się szyby (i za jej pośrednictwem powietrza w otoczeniu). Osiągana temperatura to 20-30°C, co pozwala nie tylko ogrzać pomieszczenie, ale także zapobiec osadzaniu się pary wodnej czy szronu na powierzchni szkła. Jednocześnie szyba grzewcza doskonale pełni też funkcje powierzane zwykłym przeszkleniom, zapewniając wysoką izolacyjność, doskonały stopień przezierności i dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować szyby grzewcze?

Połączenie trzech funkcji w jednym jest nie tylko bardzo wygodne i opłacalne, ale też przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ ogranicza konieczność produkcji oraz transportu dodatkowych przedmiotów, zmniejszając w ten sposób między innymi emisję gazów cieplarnianych, czy innych szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Dodatkową zaletą jest uniwersalność: szyby grzewcze fotowoltaiczne świetnie nadają się do zastosowania w zasadzie w każdym miejscu, gdzie w innych przypadkach zastosowałoby się przeszklenia i ogrzewanie. Znakomicie sprawdzą się między innymi w wiatach i na przystankach autobusowych, domach mieszkalnych, wieżowcach, biurach, budynkach użyteczności publicznej czy centrach handlowych. Szyba grzewcza może być zastosowana w oknach, witrynach, świetlikach czy innych przeszkleniach - jedynym warunkiem jest dostęp do światła słonecznego. Technologia znajduje też zastosowanie w przeciwoblodzeniowych modułach fotowoltaicznych, takich jak nasze moduły NoFrost.


Nasi partenerzy
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
Skontaktuj się z nami
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności