Kontakt

Doradzimy bezpłatnie w wyborze odpowiedniego rozwiązania

44 682 12 65

linia
email

napisz do nas
instagram facebook yt
ikona MS Agro ul. Katowicka 138 95-030 Rzgów

FOTOWOLTAICZNA FASADA WENTYLOWANA

Dostarczamy innowacyjne i bezpieczne technologie

FOTOWOLTAICZNA FASADA WENTYLOWANA

FOTOWOLTAICZNA FASADA WENTYLOWANA

Obok żaluzji fotowoltaicznych i modułów BIPV, fotowoltaiczna fasada wentylowana to kolejny sposób na funkcjonalne i estetyczne umieszczenie konstrukcji fotowoltaicznej w budynku.

Fasada wentylowana, która standardowo składa się z warstwy izolacyjnej i zewnętrznej okładziny elewacyjnej przedzielonych szczeliną wentylacyjną, to energooszczędne i estetyczne rozwiązanie, coraz częściej jest stosowane w nowym budownictwie oraz przy termomodernizacji istniejących budynków.

Opracowana przez ML System fotowoltaiczna fasada wentylowana nie tylko obniża ryzyko kondensacji pary wodnej i poprawia parametry cieplne budynku. Zintegrowanie paneli fotowoltaicznych w zewnętrznej okładzinie umożliwia produkcję energii słonecznej na potrzeby obiektu. Zastosowanie fotowoltaiki na elewacji nie tylko pozwala wykorzystać OZE (Odnawialne Źródła Energii) jako materiał budowlany, ale również jest korzystne pod względem produkcji energii elektrycznej w przypadku użytkowników, wykorzystujących wyprodukowaną energię elektryczną na potrzeby własne przy mniejszym zużyciu w lecie, a większym w zimie (np. szkoły, uczelnie). Instalacje takie nigdy nie są zasypane przez śnieg, jak również pozwalają wyprodukować więcej energii ze słońca w okresach zimowych w stosunku do rozwiązań umieszczonych na dachach.

Unikalne rozwiązania konstrukcji fasady pozwalają na zniwelowanie odchyłek wymiarowych, dopasowanie formatów modułów do istniejących elementów budynku oraz połączenie z innymi rodzajami ścian osłonowych. Wysoki poziom bezpieczeństwa jest zapewniony przez budowę modułów wykonanych w technologii szkło-szkło (szkło hartowane klejone warstwowo) oraz testy i certyfikacje mocowań. Dopracowane szczegóły, takie jak maskownice zasłaniające szczeliny między modułami, podnoszą estetykę całego rozwiązania. Zaletą fotowoltaicznej fasady wentylowanej jest możliwość wymiany dowolnego modułu w trakcie eksploatacji bez konieczności demontażu sąsiednich elementów.

Fotowoltaiczna fasada wentylowana wychodzi naprzeciw trendom architektonicznym i stanowi atrakcyjne uzupełnienie architektury budynku. Ogniwa fotowoltaiczne mogą być rozmieszczone w sposób regularny lub można tworzyć z nich wzory. Użycie kolorowej folii laminacyjnej ze specjalnym barwnikiem czy barwienie szkła w masie umożliwia otrzymanie dowolnego koloru fasady, zaś zastosowanie druku ceramicznego pozwala umieszczenie na szkle dowolnego elementu graficznego. Możliwości produkcyjne ML System pozwalają także na tworzenie różnych kształtów w szkle przy użyciu grawera laserowego lub stworzenie efektu iluminowanej szyby, poprzez napylenie pomiędzy zespolenie nanomateriału (np. kropek kwantowych).


Nasi partenerzy
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
Skontaktuj się z nami
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności