Kontakt

Doradzimy bezpłatnie w wyborze odpowiedniego rozwiązania

44 682 12 65

linia
email

napisz do nas
instagram facebook yt
ikona MS Agro ul. Katowicka 138 95-030 Rzgów

FOTOWOLTAICZNA SZYBA WIDZIAŁ - NIE WIDZIAŁ

Dostarczamy innowacyjne i bezpieczne technologie

FOTOWOLTAICZNA SZYBA WIDZIAŁ - NIE WIDZIAŁ

FOTOWOLTAICZNA SZYBA WIDZIAŁ - NIE WIDZIAŁ

Szyba zintegrowana z ogniwami fotowoltaicznymi – PVGLASS+

Do tej pory spojrzenia ciekawskich, zaglądających w domowe okna czy biurowe szklane drzwi, można było ograniczyć firankami, zasłonkami lub żaluzjami. Nowe technologie dają jednak nowe możliwości.

Fotoniczna szyba zespolona typu „widział – nie widział”, którą można wykorzystać w oknach fotowoltaicznych, świetlikach oraz wewnętrznych i zewnętrznych szklanych przegrodach, umożliwia regulację jej przejrzystości, zapewniając użytkownikowi pożądany stopień prywatności. Zastosowanie warstwy fotonicznej w połączeniu z odpowiednio dobranymi diodami LED pozwala na regulowanie transparentności szyby. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie doskonale sprawdzi się w biurowcach, hotelach i wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym.

Dodatkowo szybę można zintegrować z ogniwami fotowoltaicznymi, absorbującymi energię słoneczną do wykorzystania przy zasilaniu budynków w energię elektryczną, oraz warstwą grzewczą, która umożliwia ogrzewanie pomieszczeń a tym samym redukcję ilości wymienników ciepła. Szyba zespolona typu „widział - nie widział” może stanowić również źródło światła zamiast tradycyjnych opraw LED.

PVGLASS+ to moduł szyby zespolonej ze zintegrowaną warstwą fotoniczną, grzewczą oraz fotowoltaiczną. Składa się z trzech, równolegle do siebie położonych formatek szkła oddzielonych ramką izolacyjną. Na środkową formatkę szkła nanoszona jest warstwa fotoniczna, która w połączeniu z odpowiednio dobranymi diodami LED pozwala na regulowanie transparentności szyby.  Warstwa wewnętrzna stanowi zintegrowaną warstwę grzewczą (energia elektryczna przechodząca przez naniesioną na szybę niewidoczną warstwę tlenku metalu nagrzewa się do temperatury roboczej 20° C - 60° C, generując ciepło), natomiast warstwa zewnętrzna zawierająca ogniwa fotowoltaiczne (w zależności od potrzeb klienta mogą to być ogniwa I, III i III generacji) pozwala na generowanie uzysków energii elektrycznej.

 

Tak jak każda szyba zespolona produkcji ML System, PVGLASS+ również może służyć jako wypełnienie fasady słupowo ryglowej lub świetlików szklanych, z uwagi na stawiane wymagania dotyczące odpowiedniej izolacyjności cieplnej wykorzystuje się przeszklenia w formie zespoleń. W tego typu konstrukcjach także mają zastosowania ogniwa fotowoltaiczne montowane w szybie laminowanej będące pierwszą powłoką od strony zewnętrznej zespolenia.

PVGLASS+ posiada jednak szereg korzyści, które zdecydowanie odróżniają ten zintegrowany w jedno produkt od innych szyb zespolonych:

-     możliwość zmiany i regulacji transparentności – regulację przezierności PVGLASS+ można osiągnąć zarówno poprzez indywidualny dobór i rozmieszczenie na szybie gęstości ogniw fotowoltaicznych (zewnętrzna warstwa szyby) jak i płynnie regulując przezierność szyby środkowej z warstwą fotoniczną. Rozwiązanie takie umożliwia nie tylko uzyskania wysokiego waloru estetycznego, ale także (np. w przypadku zastosowania jako ścianka działowa wewnątrz pomieszczeń) umożliwia uzyskanie prywatności dla osób przebywających w obiekcie,

- funkcja grzewcza – możliwość ogrzewania pomieszczeń poprzez zastosowanie warstwy grzewczej powoduje tym samym redukcję ilości wymienników ciepła wewnątrz pomieszczeń przy zachowaniu estetycznego wykonania modułów pełniących rolę wymienników ciepła. Rodzaj zasilania jak i jego moc jest dobierana indywidualnie dla klienta,

- oszczędność energii – energia pozyskana z warstwy fotowoltaicznej może być bezpośrednio przekazywana do zasilenia warstwy grzewczej i/lub fotonicznej, redukując tym samym koszt ogrzewania pomieszczeń oraz koszt energii zużytej na oświetlenie warstwy fotonicznej.

-     wysoka izolacja termiczna – wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie Ug<0,5 W/m2K znacznie przewyższa dostępne na rynku wielokomorowe szyby zespolone,

-     szeroki wybór gabarytów (grubość, szerokość i wysokość) – możliwość zastosowania szkła w zakresie grubości od 2 do 19 mm co pozwala na dowolne kształtowanie wytrzymałości i wagi produktu, o gabarytach nawet 2,8 m x 4 m

-     możliwość dowolnego nadruku na szkle – produkt może być wyposażony w dodatkowe szyby, pozwalające na dowolny zadruk (np. z logo firmy), co dodatkowo podnosi walory estetyczne rozwiązania.

?


Nasi partenerzy
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
Skontaktuj się z nami
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności